آموزش, برندینگ, دیجیتال مارکتینگ, مقالات

لوگو چیست؟ نکاتی درباره طراحی لوگو

لوگو چیست؟ نکاتی درباره طراحی لوگو

طراحی لوگو یکی از مواردی است که علاوه بر نام برند نشان دهنده برند و معرفی و شناخت محصول است. به همین دلیل لوگو اهمیت زیادی دارد و صاحبان یک برند باید همان طور که برای انتخاب نام دقت لازم را داشته باشند در انتخاب لوگو نیز باید توجه و دقت کافی را بکنند.

لوگو چیست و چه کاربردی دارد؟

در مورد لوگو بیشتر بدانید

لوگو  علاوه بر نام محصول یک نشانه گرافیکی به صورت علامت، نوشتار، عدد، سمبل، ترکیبی از این ها و یا حتی اختصار نام محصول و …. است که لازمه خلاقیت بسیار زیاد است. همان گونه که ما با شنیدن نام یک محصول و برند آن را می شناسیم و نام معرف یک محصول و باعث تمایزش از سایر محصولات است لوگو  نیز همین کارآیی را دارد و اگر به صورت خلاقانه و زیبا طراحی شود در ذهن مخاطب ماندگار می شود و با دیدن آن لوگو متوجه بدون دیدن یا شنیدن نام آن محصول متوجه اسمش می شود. در محصولات  و برندهای با کیفیت و مشهور در سطح جهانی نشان لوگو  آن ها دارای یک فلسفه ای است که به نوعی کابرد و کیفیت آن محصول را نیز معرفی می کند. از آنجایی که بیشتر انسان­ها حافظه بصری قوی تری نسبت به حافظه دیداری دارند به همین دلیل می توان گفت طراحی لوگو بسیار مهم است زیرا اگر یک لوگو خوب و خلاقانه و جالب و زیبا طراحی شود در ذهن مخاطب ماندگار می شود و حتی اگر شخصی نام آن برند را فراموش کند با دیدن لوگوی آن متوجه کیفیت و آن برند می شود. برای مثال هر کسی در سطح جهان با دیدن تصویر یک سیب گاز زده متوجه برند اپل می شود زیرا این لوگو بسیار هوشمندانه و متفاوت طراحی شده و با نام محصول نیز همخوانی دارد.

نکاتی درباره طراحی لوگو

در مورد طراحی لوگو بیشتر بدانید

نکاتی درباره طراحی لوگو

همان طور که گفته شد طراحی لوگو  می تواند به شکل های مختلف نوشتاری، سمبل، عدد، ترکیبی و … باشد و از همه این موارد مهم تر خلاقیت  در طراحی یک لوگوست. از نکات دیگر در طراحی لوگو سنخیت آن نشان با نام و حتی کاربرد یک لوگو هست. زیرا اگر یک لوگوی بی ربط برای یک برند طراحی شود باعث عدم ماندگاری در ذهن و حتی مسخره کردن لوگوی آن برند و بی اعتباری آن برند و محصول می شود. یک طراحی خوب باید به گونه ای باشد که ماندگار بماند و همیشه ارزش و زیبایی خود را در بین اجتماع و حتی در سطح حفظ کند. طراحی لوگو  نباید تقلیدی یا حتی نزدیک به یک برند دیگر باشد زیرا در این صورت برند قبلی می تواند شکایت کند و این باعث بی اعتباری برند می شود. در کل  می توان گفت علاوه بر خلاقیت که مهم ترین عامل در طراح لوگو است. سادگی، جذابیت، معرف محصول بودن و … نیز از نکات یک لوگوی خوب و ماندگار است که باعث اعتبار و مرغوبیت و مشهوریت یک برند می شود که همین عامل باعث تمایز و جلو افتادن از سیار رقبای آن برند است. پس بنابراین علاوه بر انتخاب نام مناسب به انتخاب لوگوی مناسب نیز دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *