دیجیتال مارکتینگ, سئو, مقالات

سئو چیست؟

می خواهیم درباره ی مفهوم سئو صحبت کنیم. سئو (( Seo که مختضرا به آن Search Engine Optimization می گویند. از سئو برای بهینه سازی برای موتورهای جستجو استفاده می شود.

شما می توانید با استفاده از سئو عملکرد وبسایت خود را بهبود بخشیده و بازدید کننده جذب کنید.

المان های بسیاری در سئو تاثیر دارند. از جمله کلماتی که استفاده می کنید (چه در متن و چه در محتوا) ـ لینکی که از سایت خودتان پخش می کنید و لینک هایی شما در سایتتان قرار می دهید. (اصطلاح لینک و بک لینک)

دربرخی موارد می توانیم سئو را چنین تعریف بکنیم که زمانی که از ساختار مناسب سایت برای موتورهای جستجو اطمینان حاصل کردیم سئو انجام داده ایم.

 

رفتار کاربران چه تاثیری روی سئو دارد؟

یکی دیگر از المان ها و عناصری که در سئو اهمیت دارد جلب رضایت کاربر است.شما باید برای رضایت کاربر از جستجوی انجام شده اهمیت قائل باشید

 

منظورمان از سئو صرفا بهینه سازی در موتور جستجو نیست، وقتی کاربری در حال جستجو کردن موضوعیست و سایت شما به عنوان اولین سایت نشان داده می شود ، شما باید توجه داشته باشید که سایتتان چه از لحاظ ظاهری چه از لحاظ اهمیت مطلب باید در سطح مناسب و کاربرپسند باشد. چه بسا در چند سال گذشته ، این موضوع در الویت سیاست های گوگل قرار گرفته و گوگل خود را با انتظارات بازدیدکنندگان تطبیق و هم جهت کرده است.

 

گوگل طبق یک الگوریتم به نام Rank Brain رفتار کاربران را در هنگام جستجو آنالیز می کند و با توجه به برخی نکات سایت را رتبه بندی می کند. برای مثال وقتی کاربر یک موضوع را جستجو می کند، گوگل در نتیجه آن جستجو چندین سایت را نشان می دهد، اگر یکی از این سایت ها امتیاز کمتری نسبت به باقی سایت ها داشته باشد اما بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد، گوگل متیاز آن را ارتقا می دهد.

پس رضایت کاربر و بازدیدکننده در امتیاز دهی به وبسایت شما تاثیر بسزایی دارد.

seo

علاوه بر این گوگل به زمانی که یک کاربر در سایت شما حضور دارد هم اهمیت می دهد. این بدین معناست که وقتی کاربری بعد از جستجوی موضوع مورد نظرش وارد سایت شما میشود، گوگل با توجه به زمانی که این کاربر در سایت شماست و از مطالب مفید سایت شما استفاده می کند به سایت شما امتیاز می دهد. از زمانی که کاربر وارد سایت شما می شود تا زمانیکه بخواهد موضوع دیگری را جستجوکند، به این بازه ی زمانی Dwell Time گفته می شود.

 

چه چیزی سئو را ارزشمند و مهم می کند؟

همانطور که گفته شد سئو اهمیت ویژه ای در دیده شدن سایت شما دارد، کاربران برای تامین نیاز اطلاعاتی خود معمولا از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل و یاهو و بینگ استفاده می کنند. موتورهای جستجو به کاربر کمک می کنند تا دقیقا به چیزی که می خواهند دست پیدا کنند ازین رو وقتی یک کسب وکاری بتواند جایگاه خوبی در گوگل پیدا کند، برای او از هرگونه تبلیغات بهتر و به صرفه می شود.

اگر بتوانید سئوی مناسبی بر روی سایت خود داشته باشید ، با توجه به تجربیات می توانم بگویم که جذب بازدید کننده های خود را بالا برده اید و این میتواند موفقیت شما را در کسب و کارتان تضمین کند.

از این رو سئو اهمین ویژه ای برای هر وبسایت در هر کسب و کاری دارد.

 

چرا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند؟

می خواهیم بررسی کنیم که چرا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند؟

گوگل سالهاست در حال فعالیت است و در طی این فعالیت خود توانسته طرفداران بسیاری در سراسر دنیا پیدا کند. گوگل یک موتور هوشمند است اما در کنار اینها، دارای برخی محدودیت هاست و هنوز نیازمند کمک کاربران است. از بین چندین و چند سایت که در حیطه ی کاری شما وجود دارد، سئو درست باعث می شود یک برتری بین چندین و چند سایت بین رقبای شما ، برای شما به وجود بیاید. اما در مقابل هم سئوی اشتباه باعث می شود تمام زحمات شما بر باد برود و هیچکدام از کارهایی کردید دیده نشود و در قبال این ، رقبای شما که دارای محتوای ضعیف تر هستند محبوب شوند و نتیجه ی بهتری را از عملکرد خود بگیرند.

 

برای کسب جایگاه مناسب در سئو، شما میتوانیداز ربات های خزنده گوگل استفاده کنید.این ربات ها به شما کمک می کند تا درک مشخصی از محتوای صفحه داشته باشید. برای رسیدن به سئوی مناسب باید معیارهای سئو را بشناسید و بدانید که چه چیزهایی را باید رعایت کنید یا از انجام چه کارهایی بپرهیزید.

 

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

وقتی شما تمام معیارهای سئو را شناخته و به آن عمل کنید، و تمام قوانین و اصول را رعایت کرده و به رضایت مشتری و بازدید کننده اهمیت می دهید، شما از سئو کلاه سفید ستفاده کرده اید.

گوگل دارای برخی ضعف هاست، وقتی شما در مسیر سئو کردن سایتتان از این ضعف ها استفاده کنید و به رضایت کاربران اهمیتی نمی دهید از روش کلاه سیاه استفاده می کنید.

هر چند ماه یکبار گوگل بررسی میکند و روش های سواستفاده را شناسایی می کند و کسانی که از روش های اشتباه اقدام به سئو می کنند را تنبیه می کند و جلوی آنها را میگیرد.

 

seo

مهمترین مراحل سئو سایت

سئو کردن یک وبسایت یک کار زمانبر و مستمر است. روش های زیادی برای دست یافتن به جایگاه بهتر در گوگل می باشد. برای رسیدن به نتایج بهتر از 3 روش اصلی می توانیم استفاده کنیم.

 

  1. سئو تکنیکال : استانداردسازی کدنویسی سایت، رعایت اصول سئو در طراحی ، بهینه سازی سرعت سایت ، طراحی نسخه ریسپانسیو و مواردی از این قبیل را سئو تکنیکال می نامند. شما برای شروع فعالیت در بازاریابی محتوای خود ، ابتدا نیاز به یک بستر مناسب و قدرتمند و یک سایت استاندارد دارید.
  2. بازاریابی محتوا : کارهایی مانند شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوای ارزشمند، برچسب گذاری و دسته بندی، لینک سازی داخلی و … را میتوان بخشی از فرآیند محتوا دانست. محتوای سایت شما، یکی از مهمترین عواملی ست که شما را به موفقیت می رساند.
  3. لینک سازی هدفمند : مواردی که ذکر شد، موارد بسیار مهمی است که کمک می کند سایت شما به صفحه اول نتایج گوگل ارتقا پیدا کند. ولی برای دستیافتن به رتبه های برتر و اول و اینکه بنوانید با سایت های قدیمی و قوی تر رقابت کنید،

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *