دیجیتال مارکتینگ, مقالات

روشهای دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۸

در این مقاله ابتدا قصد داریم شما را با روش های نوین دیجیتال مارکتینگ  در سال ۲۰۱۸ آشنا کنیم. اما لازم می دانیم چه ابتدا یک تعریف کلی از دیجیتال مارکتینگ برای شما ارائه دهیم.

line

دیجیتالی شوید

امروزه زندگی ها در  جهت مدرن شدن در حال حرکت هستند، و  و سلیقه های افراد در حال تغییر است.  مشتریان در گذشته از فروشنده انتظار هرگونه رفتاری را داشتند  اما مشتریان امروز از فروشندگان و صاحبان کسب و کار که به  آنها خدمات یا محصولاتی ارائه می دهند انتظار دارند که زیر پای آنها فرش قرمز پهن کنند و با مشتریان با رفتار حرفه ای ارتباط برقرار کنند و چیز دیگری که وجود دارد این است که در گذشته فقط پدر خانواده دارای تلفن همراه بود آن هم با مدلی ساده، اما امروز اکثریت افراد دارای تلفن همراه هوشمند هستند و داشتن تلفن همراه امروزه برای هر شخص ضروریست. طبیعتاً این جا بحث عرضه و تقاضا به میان می‌آید

طبیعتاً هر کجا که انسان ها زندگی کنند،  در زندگی خود با نیازهایی مواجه می شوند که برای رفع نیازها  باید به منبع و مرجع آن مراجعه کنند.

امروز با رشد دنیای مجازی و با گسترش پیدا کردن شبکه های اجتماعی  انسان ها قادرند نیازهای خود را از این طریق برطرف کنند. طبیعتاً در اینجا پای عرضه کننده به  میان کشیده می شود. عرضه کننده نیز برای معرفی کالای خود به روشهای ارائه نیازمند است که در اینجا پای دیجیتال مارکتینگ به میان کشیده می شود.

 

digital marketing

تعریف دیجیتال مارکتینگ (digital marketing)

دیجیتال مارکتینگ به معنای استفاده از روش های جدید و استفاده از فناوری و تکنولوژی همچنین  استفاده از رفتار خلاقانه و حرفه ای در کسب و کار می باشد. در حال حاضر دیجیتال مارکتینگ  حرف اول را در اجتماع امروز میزند.

 

روش های نوین دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۸

دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) گسترگی بسیاری دارد و نمیتوان آنرا به یکی دو دسته  محدود تقسیم کرد. عوامل و روش های بسیاری وجود دارد که به کسب و کارهای دیجیتال این امکان را می دهد که بتوانند به مرور زمان و با گسترش فناوری و تکنولوژی روش های مناسب تر و راه حل های بهتری برای دستیابی به نتیجه های بهتر پیدا کنند.

طبق تحقیقات انجام شده و تحلیل های آماری نتایج به دست آمده  که نشان می‌دهد در هر کسب و کار دیجیتال کدام عناصر و المان به کمک افراد می آید و افراد از طریق چه تکنیک‌هایی به رشد برسند.

قصد داریم در این مقاله به معرفی این تکنیک ها بپردازیم

در بین تحلیل های  آماری مدیریت محتوا حرف اول را میزند و در صدر جدول قرار دارد، به عنوان یک موضوع اساسی و مهم در بین تمام ارتباطات در حوزه ی دیجیتال (چه از نظر جستجو چه شبکه های اجتماعی و چه سایر رسانه ها  اجتماعی و همچنین رسانه هایی که در حوزه ی بازاریابی فعالیت دارند، تاثیر بسزایی در تبدیل کردن مشتریان بالقوه به بالفعل و همچنین تبدیل کاربران راقب به مشتری در نظر گرفته می شود.

 

داده های بزرگ (Big Data) در رده دوم است. قدرت این داده ها به فراوانی بالاست و به همین دلیل است که همشه مورد انتخاب و رضایت بازاریابان چیره دست و بالقوه می باشد.

 

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در وهله ی سوم قرار دارد. هوش مصنوعی یک تاثیر شگفت انگیز بر روی این حوزه دارد و به خوبی روند این حوزه را تغیر می دهد.

 

تکنیک های موثر و قدرتمند در دیجیتال مارکتینگ

 • داده های بزرگ یا کلان داده
 • بازاریابی محتوا
 • سئو
 • بهبود بخشیدن به نرخ تبدیل یعنی بهبود بخشیدن به تجربیات سایت
 • تبلغات و نمایش ( بنرها، رسانه های تبلغاتی و شبکه های اجتماعی و … )
 • اینترنت اشیاء (IoT)
 • تبلغات موبایلی ، توسعه ی اندیشه و کار با برنامه ها و محیط های مجازی
 • بازاریابی جستجوی پرداختی
 • روابط حرفه ای و خلاقانه و عمومی بالا و انلاین
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی
 • ابزارهای دیجیتال پوشیدنی مانند ساعت اپل

جاست وب همراه مهربان شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *